Novinky


Eko semináře "Chci být Eko jak na to?" na Moravě

Naše organizace spolu s partnerem Eko-info centrem z Ostarvy pořádá v rodinných a mateřských centrech na Moravě 5 osvětových aktivit pro dospělou veřejnost v RC nebo MC z OC, ZL a MSK kraje.

Jedná se o workshopy, praktické dílny, přednášky s diskusí a besedy v rámci tematických bloků + následné konzultace, včetně zajištění hlídání dětí. Akce budou zaměřeny na prožitek a praktické rady. Akce budou pro účastníky pořádány zdarma v rámci projektu EVVO do rodinných a mateřských center na Moravě.

Akcí se mohou zúčastnit pracovníci jiných RC a MC. V rámci projektu jim může být proplaceno cestovné (veřejná doprava). Součástí náhledu bude i společné setkání a sdílení dobré praxe v daném RC. V případě Vašeho zájmu kontaktujte administrátorku projektu na kontaktech uvedených níže.

Plán termínů a témat je následující:

Plán termínů a témat je následující:
Po 2. 11. 2015, 10,30 hod, Heřmánek, Olomouc - Ekologicky šetrná domácnost
Pá 6.11. 2015, 10,00 hod, Klubíčko Kroměříž - Předcházení vzniku odpadů
Čt 12.11. 2015, 16 hod, Naše místo, Havířov - Ekologicky šetrná domácnost
Pá 20.11. 2015, 16,30 hod, RC Želvička, Klimkovice - Ekologicky šetrná domácnost
Po 30.11. 2015, 16:00, RC Provázek, Nový Jičín - Ekologicky šetrná domácnost

Anotace:

Beseda na téma ekologicky šetrná domácnost
Rady a tipy pro ty, kteří chtějí svou domácnost vést s ohledem na životní prostředí. Podle zájmu můžeme volit z témat: výběr potravin, úklid v domácnosti, úspory vody a energií, nakládaní s odpady a předcházení jejich vzniku, kompostování nejen na zahradě, dětské pleny a hračky. Bude také prostor pro sdílení Vašich zkušeností.

Beseda na téma ekorodič
Rady a tipy pro rodiče, kteří chtějí o své nejmenší pečovat ohleduplně k životnímu prostředí. Povídat si budeme především o dětských plenách, nákupu hraček, výběru potravin, dětské kosmetice, ale můžeme si také povědět i jiné zajímavé tipy pro Vaši domácnost. Bude také prostor pro sdílení Vašich zkušeností.

"Nejlepší odpad je ten, který nikdy nevznikne" - beseda na téma předcházení vzniku odpadů.
Můžete se těšit na tipy pro Vaši domácnost, které Vám pomohou vytvářet co nejmenší množství domovního odpadu, zmíníme se také o recyklaci, budeme hledat nové využití pro staré věci a pokud budete mít chuť vyrobíte se také praktickou drobnost, kterou si odnesete domů.
 

Podpora projektu

Projekt je podpořen grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů.