Kalendář


Restaurant day v Novém Jičíně

Díky nám mají Novojičíňáci  možnost navštívit nebo se aktivně zapojit do celosvětové akce Restaurant Day.

Cílem akce je nejen propagace dobrého jídla, ale také setkávání lidí podobných zájmů. Nejedná se o komerční, ale komunitní akci, kdy jde o podávání ochutnávek jídla amatéry – ne stálými provozovnami za maximálně nákladovou cenu. Akce má být další z příležitostí k setkání Novojičíňáků.

Myšlenka Restaurant Day vznikla před lety ve finských Helsinkách a postupně se rozšířila do celého světa. V České republice se tento karneval jídla uskuteční již poosmé, přičemž Nový Jičín se díky nám zapojil už dvakrát.  

Jeden den v gurmánském nebi

Provizorní restaurace otevíráme co čtvrt roku v celosvětově vyhlašovaných termínech na různých místech v Novém Jičíně. Už jsme se potkali na Skalkách, na zahradě v Novém Slunku nebo v prostorách COWO NOVO

Provizorní restauraci si může otevřít OPRAVDU KDOKOLIV! - nemusíte být ani restaurace, ani kuchaři. Stačí, když Vás to bude bavit a Vaše dobrůtky připravíte s láskou.

Termín dalšího Restaurant day je 20.srpna 2016 na zahradě Nové Slunko (Hosova ul., Nový Jičín).

 

Jako hosté si během jednoho den můžete vyzkoušet dobroty od amatérských kuchařů, kteří na jeden den otevřou své restaurace. Můžete ochutnat dobroty klasické od babiččiných koláčů, přes polévky, guláše, nejrůznější delikatesní dezerty až po exotické a méně známé pokrmy.

Přijďte, ať už v roli strávníka či restauratéra!

 

Prosíme všechny zájemce - restauratéry - aby se průběžně hlásili Martině Paličkové - martina.palickova@proficionj.cz nebo prostřednictvím fomuláře.

Nezapomeňte napsat tyto údaje:

1/ jméno své restaurace s krátkým popisem, sloganem apod.
2/ jména restauratérů
3/ předběžné menu, seznam jídel, která se chystáte připravovat, prosím, zašlete na email martina.palickova@proficionj.cz , ale čím dříve, tím lépe!  

 

Vstup na akci je zdarma pro restauratéry i hosty. 

 

Těšíme se na vás.

KDY SO spepen 2016, od 11:00 do vyjedení a vyprodání zásob
KDE COWO-NOVO, přízemí budovy Gymnázia v Novém Jičíně
CENA Zdarma, za příjemnou náladu a spolupráci