PROJEKTY - UKONČENÉ

Jaké projekty už PROFICIO úspěšně realizovalo a jaký byl jejich přínos?


Zahájení podnikání aneb Podnikám, slaďuju, sama sobě šéfuju

Projekt se zrodil v hlavě naší předsedkyni Míše Holišové na základě její  osobní zkušenosti se zahájením podnikání, kdy se sama potýkala s nedostatkem věrohodných informací i zkušeností. Období, kdy hledala, tápala, zkoušela metodou pokusu a omylu. Chyběla jí teoretická výbava týkající se práva, účetnictví atd. Občas jí chyběl  i někdo, s kým by mohla své kroky konzultovat, kdo by jí pomohl usadit její někdy naivní představy do reálných základů, s kým by mohla sdílet úspěchy i přešlapy.  Ušetřilo by jí to čas, peníze, možná i nějaké slzy.  
 
Proto s dalšími ženami vytvořila tento projekt, v němž jsme nabílzeli komplexní podporu pro začínající podnikatelky. Hned na počátku si ženy díky prožitkovému kariérnímu poradenství ujasnily své směřování v pracovním i osobním životě.
Pro ty, které našly svou cestu v podnikání, byl pak připraven kurz, který však nebyl pojat jako frontální výuka teoretiků, ale jednalo se spíše o prožitkové workshopy vedené lidmi přímo z podnikatelské praxe.
Někteří z nich  pak byli k dispozici ženám jako mentoři, kteří jim pomáhali  v jejich podnikatelských začátcích, stejně jako při sladění práce, rodinného i osobního života.
Dalšími profesionály, kteří ženy podpořili na jejich cestě k podnikání, byli  koučové, se kterými mohou své (skryté) sny i touhy přetavit do cílů a konkrétních kroků k jejich dosažení.
 
Více informací na www.zahajenipodnikani.cz.
 

Na realizaci projektu se podíleli:

- Agentura pro regionální rozvoj, a.s.
- Koučink akademie, s.r.o.
- Rovnovážka, o.s.
 
 
Projekt byl spolufinancován Evropským sociálním fondem a státním rozpočtem České republiky v rámci Operačního programu Lidské zdroje a zaměstnanost CZ.1.04/3.4.04/88.00354.